Пункт здоров’я у спроможній мережі чи фельдшерсько-акушерський пункт у наявній?
665
post-template-default,single,single-post,postid-665,single-format-standard,bridge-core-3.0.1,tribe-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode_disabled_responsive_button_padding_change,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-28.5,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid

Пункт здоров’я у спроможній мережі чи фельдшерсько-акушерський пункт у наявній?

Мабуть кожен з нас, незалежно від місця роботи та проживання, знає та був причетний до побудови спроможної мережі надання ервинної медичної допомоги у сільській місцевості. А тому всі ми чудово знаємо про ЗУ “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості, а також спільний наказ МОЗ та МРРБ №178/24 від 06.02.2018 “Про затвердження Порядку формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги як “інструмент” для розподілу програмних коштів,  що виділені на розвиток інфраструктури медичних закладів первинного рівня у сільській місцевості.

Метою даного наказу є не лише визначити куди підуть кошти,  а й те, як ефективно використовувати наявні надходження у вигляді субвенції чи майбутнього капітаційного фінансування, а також запобігти нераціональним інвестииціям. І ніби все зрозуміло у побудові спроможної мережі з територіями доступності,  типами закладів. Проте доводиться часто чути де поділись ФАПи/ФП і що таке пункти здоров’я (ПЗ)? А тому я вирішив розібратись що є що!

Наразі ПЗ для мене лише термін,  що визначений наказом! Чому?

По-перше,  це не заклад охорони здоров’я,  оскілький він відсутній у наказі МОЗ №385 від 28.10.2002 року Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я, до речі ФАП та ФП у переліку в даному наказі наявний.

По-друге,  це не структургий підрозділ Центру ПМСД,  оскільки відсутнє положення про такий структурний підрозділ закладу охорони здоров’я (до речі ФАП має примірне положення – наказ МОЗ №801 від 29.07.2016).

На практиці я б сказав, що це ФАП чи ФП, де 2 рази в тиждень приймає лікар. Чи

є там середній медичний персонал, а якщо є, то 2 дні в тиждень чи 5 – вирішує керівник закладу охорони здоров’я, до якого відноситься даний структурний підрозділ.

А тому, для логічного завершення невдовзі МОЗ має видати положення про ПЗ і все вляжеться по своїх місцях. А тому пропоную наразі підходити до побудови спромжних мереж та планування з точки зору ПЗ = ФАП/ФП, де як мінімум два рази в тиждень приймає лікар.