Вже рік як ЗСУ звільнили правий берег Херсонщини від окупантів.

Завдяки українським військовим-героям стала можливою робота мобільних медичних бригад Академії Сімейної Медицини України на Херсонщині. Виконання медичної місії є можливою лише за умов співпраці з військовою обласною адміністрацією, адже населені пункти Херсонщини досі знаходяться під постійними обстрілами з т.о. лівого берега.

Медичні працівники мобільних бригад відвідують населені пункти з певною періодичністю, що дозволяє забезпечити відносно безперервну допомогу місцевим жителям. Лікарі не просто одноразово призначають лікування, а мають змогу моніторити прогрес пацієнтів, проводити консультації не лише щодо хвороби, а й щодо здорового способу життя. Оскільки в більшості населених пунктів відсутні аптеки, то також є важливим періодично поповнювати людям  препарати базової терапії. 

Для оцінювання стану людей, хворих на НІЗ, медики мобільних медичних бригад аналізують щоденники пацієнтів, вимірюють АТ, пульс та сатурацію. Проводять мотиваційне консультування щодо здорового способу життя, відмови від паління та алкоголю.

Найефективнішим критерієм роботи мобільних медичних бригад є стабілізовані пацієнти з неінфекційними захворюваннями, які тепер знають як допомогти собі самостійно, та знають, що вони можуть розраховувати на лікарів Академії Сімейної Медицини України, які працюють аби допомагати.