Смертність від неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні є однією з найвищих у Європейському регіоні.

Смертність від неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні є однією з найвищих у Європейському регіоні.

НІЗ щорічно стають причиною 86% смертей в Україні і воєнні дії лиш сприяють збільшенню цього відсотка. Лікування неінфекційних захворювань включає в себе фармакологічне постійне довготривале лікування та модифікацію способу життя (відмова від паління та алкоголю, здорове збалансоване харчування та здорова адаптація до стресу). 

У прифронтових населених пунктах, містах та селах, які пережили період окупації, а надалі страждають щоденно від обстрілів армією московії, надскладно забезпечити пацієнтам безперервне фармакологічне та нефармакологічне лікування. Більшість поселень не мають аптек, а дістатись під постійними обстрілами до сусідніх населених є небезпечним. 

Багато людей продовжують палити і вживати алкоголь, хибно думаючи, що це  є методом самозаспокоєння, але ці два фактори тільки підвищують ризики онкологічних та серцево-судинних хвороб.

Здорове збалансоване харчування, адекватний сон та фізичні навантаження, на жаль,  відходять далеко на задній план, коли першочерговою задачею є виживання.

Лікарі мобільних медичних бригад Академії сімейної медицини України на Херсонщині роблять усе можливе аби допомогти Херсонцям досягти контролю неінфекційних захворювань, тим самим полегшити тягар на систему охорони здоров’я. 

Лікарі проводять комплексне обстеження, яке включає детальний збір анамнезу, фізикальне обстеження, ЕКГ-дослідження та його інтерпретацію, визначення пульсу, сатурації, та Артеріального тиску. Також лікарі призначають базову терапію та видають гуманітарні ліки. Але медичні препарати, це лиш частина лікування, тому медики проводять для пацієнтів мотиваційне консультування щодо способу життя, пояснюють принцип здорової тарілки, показують як вести щоденник тиску та обов’язково проговорюють пацієнтам червоні прапорці захворювання при яких необхідно викликати бригаду швидкої допомоги.

При повторних візитах мобільні бригади відмічають позитивну динаміку у вже проконсультованих людей, та допопмагають і підтримують тих, кому ще поки що не  вдалося взяти під контроль захворювання. 

Якщо досягти довіри між пацієнтом та лікарем та створити умови для співпраці, тоді і при воєнному стані можливо досягти контролю неінфекційних захворювань. Саме це щоденно доводять мобільні медичні бригади Академії Сімейної Медицини України.

Проєкт: «Забезпечення доступності первинної медичної допомоги, з акцентом на подолання тягаря НІЗ, в Україні через мобільні медичні пункти в Херсонській області»

 реалізується ГО «Академія Сімейної Медицини України» спільно з бюро ВООЗ в Україні