Петиція щодо продовження запланованої трансформації української медицини

Академія Сімейної Медицини України виступила ініціатором Петиції щодо продовження запланованої трансформації української системи охорони здоров’я. Якщо Ви підтримуєте ідею трансформації і не бажаєте повернення та консервації неефективної системи, яка залишилась у спадок незалежній Україні – Ви обов’язково повинні підписати цю Петицію. Не думайте, що це зробить хтось за Вас. Саме від Вашого голосу буде залежати загальний суспільний тиск і його вплив на підтримку змін в охороні здоров’я. 

Алгоритм підписання: 1) перейти за посиланням; 2) ввести облікові дані (якщо Вм вже зареєстровані на сайті петицій) або зареєструватись; 3) підписати Петицію №22/066276-еп 4) поширити посилання серед усіх свої знайомих.

Нижче текст самої Петиції щодо продовження запланованої трансформації української медицини:

Медична спільнота та громадяни України вимагають продовження трансформації системи охорони здоров’я, згідно з Законом України № 2168-VIII, від 19.10.2017 “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”.

За декілька років ми відчули позитивні зміни, які відбулися у медзакладах, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри:
1. Люди можуть вільно обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра, без прив‘язки до місця реєстрації;
2. Запрацював принцип «гроші йдуть за пацієнтом» – медичні заклади отримують оплати за надані медичні послуги за прямими договорами з Національною службою здоров‘я України;
3. У лікарів, які працюють у приватних практиках, вперше з’явилася можливість отримувати оплати за обслуговування населення з Державного бюджету;
4. Третій рік працює програма відшкодування вартості ліків від хронічних захворювань “Доступні ліки”, з цієї весни програма перейшла на електронні рецепти і прямі оплати аптекам за договорами з Національною службою здоров‘я;
5. Люди отримали чіткий пакет медичних послуг, який гарантовано буде оплачений з Державного бюджету;
6. Відбулася комп’ютеризація медзакладів, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри;
7. Нова модель фінансування і стимули для медиків дозволяють підвищувати сервіс і якість медичних послуг для людей у медзакладах;
8. Змінюються умови навчання та розвитку лікарів;

Обрана ефективна модель фінансування єдиного платника в вигляді Національної Служби Здоров’я України, яку схвалили та підтримують незалежні міжнародні експерти і це викликає довіру медичної спільноти. НСЗУ стала локомотивом та координаційним центром змін.

За визнанням ВООЗ в країнах з міцною сімейною медициною забезпечуються кращі доступність та якість медичної допомоги. Такі системи дешевше, а пацієнти більше задоволені. Про це ж свідчать і опитування українських пацієнтів, які позитивно сприймають зміни, що вже відбулись в охороні здоров’я.
Тому ми переконані, що вибраний напрямок в трансформації медицини України має бути продовжений для примноження напрацьованих позитивних змін.
Ми підтримуємо напрямок змін, запланований Уляною Супрун та її командою і вимагаємо його збереження та пришвидшення на вторинному і третинному рівні надання медичної допомоги.

*
ГО “Академія Сімейної Медицини України”

Перейти на сайт петицій