Мобільні медичні команди в Запорізькі області рятують життя

Мобільні медичні команди АСМУ, які працюють за сприяння бюро ВООЗ в Україні, продовжують рятувати життя українцям, постраждалим у наслідок війни.

Днями до наших медиків у с. Новоселівка, Запорізької області звернувся місцевий житель Юрій Коробка. Про сім’ю Коробок знають, напевно, всі мешканці села. Сусіди відгукуються про них, як про порядну, активну родину, повну сил та енергії.
Все своє життя дружина Віта Коробка працювала в місцевому сільському будинку культури , а чоловік – ветеринарним лікарем. Але війна розділила життя на «До» та «після».

Родина прокинулась від перших вибухів 24 лютого 2022 року. Від такої новини у Віти Віталіївни стався Інфаркт міокарда, а вже через тиждень – інсульт головного мозку . Син, який сам потребував стороньої допомоги, зрозумів, що у мами частина її тіла паралізована.

Тим часом в селі вже розгортались активні бойові дії, і що робити, було незрозуміло. Шукати медичної допомоги, фахівців чи ліків – марно, адже і до війни у населеному пункті було не все так добре. Ба більше, вдома не було і чоловіка, він працював у іншому населеному пункті, тож приїздив додому тільки на вихідні.

У село швидкі допомоги уже не приїжджали, бо були сильні обстріли, стан жінки ставав все гіршим та гіршим. Виїхати було дуже складно, люди боялись брати хвору людину з собою у дорогу. Майже місяць сім’я самолікувалась, але 24 березня їм пощастило. Сторонні люди погодились таки доправити до Запоріжжя.

Подолавши 24 блокпости, жінка нарешті потрапила до обласної лікарні.

Втім, після такого складного діагнозу, пані Віті потрібний постійний огляд медичних фахівців та медикаменти.

Мобільні медичні команди АСМУ під час виїздів у Новоселівку провідують родину Коробок, консультують, діагностують, проводять свої рекомендації. А іноді ще й виконують функцію психологів, адже психологічний стан через війну у членів родини значно погіршився.

Медична команда також забезпечує сім’ю ліками та залишається із своїми пацієнтами постійно на звязку.