ГО «Академія сімейної медицини України» реалізувала грант «Розширення спектру послуг ПМД та посилення спроможності професійної асоціації працівників закладів ПМД»  від Проекту USAID  «Підтримка реформи охорони здоров’я»

ГО «Академія сімейної медицини України» реалізувала грант «Розширення спектру послуг ПМД та посилення спроможності професійної асоціації працівників закладів ПМД»  від Проекту USAID  «Підтримка реформи охорони здоров’я», який мав на меті покращити систему управління якістю  у 14 комунальних закладів первинної медичної допомоги завдяки незалежній зовнішній оцінці та посилити медичні знання і навички працівників, залучивши їх до навчання. Саме експерти АСМУ, які є практикуючими медиками, стали членами команди із зовнішньої оцінки та тренерами. У гранті взяли участь заклади охорони здоров’я з деокупованих територій Київської, Чернігівської та Житомирської області.

Команда експертів з оцінки якості проаналізувала керівні документи та настанови у центрах первинної медико-санітарної допомоги, провели спостереження за організацією роботи, спілкувалися з персоналом закладі та аналізували етапи надання послуг у лікарнях. За результатами оцінки експерти АСМУ сформували рекомендації для покращення якості послуг у медичних центрах.

Під час проєкту у клініках створили робочі групи якості, які мають аналізувати успіхи та помилки у роботі, планують подальшу діяльність. В лікарнях розробили та оновили клінічні протоколи, маршрути пацієнта, стандарти операційних процедур. Розробили чіткі та зрозумілі індикатори якості надання послуг, на основі аналізу яких керівництво приймає управлінські рішення.

Персонал ЦПМСД – учасниць проєкту, пройшов якісне навчання за новими напрямами діагностики та підходами до ведення пацієнтів з певними станами діагнозами, як-то психічні розлади, ХОЗЛ, астма, ВІЛ, туберкульоз, вагітність тощо. Тренінги розробляли та проводили експерти АСМУ та USAID. Наразі заклади ПМД впровадили нові підходи у напрямках паліативної допомоги, діагностики легеневих захворювань, розширили методики ранньої діагностики ВІЛ і туберкульозу. 

Тепер сімейні лікарі проводять діагностику за допомогою отоскопії та дерматоскопії, більшість пацієнтів отримує консультації та рекомендації для лікування безпосередньо на первинній ланці, без необхідності відвідувати вузьких спеціалістів. Окремі центри підписали договори про надання нових пакетів послуг, наприклад мобільної паліативної допомоги та психологічної допомоги на первинці.

Грант «Розширення спектру послуг ПМСД та зміцнення потенціалу професійної медичної організації закладів ПМСД» реалізований за фінансової та менторської підтримки Проекту USAID  «Підтримка реформи охорони здоров’я»