Чим саме допомагають Херсонщині мобільні медичні бригади Академії Сімейної Медицини України?

Команди, до складу яких входять лікарі первинної ланки, медичні сестри та водії, організовують роботу мобільних амбулаторій в населених пунктах Херсонщини, які мають обмежений доступ до первинної медичної допомоги. Переважно це малі міста та села, які було деокуповано у листопаді 2022, але майже рік потому досі знаходяться під щоденним військовим терором країни-терориста.

Бригади медичних працівників мають на меті забезпечити доступність первинної медичної допомоги з акцентом на неінфекційні захворювання. Лікарі проводять огляд пацієнтів за допомогою діагностичних інструментів, розраховують серцево-судинний ризик, встановлюють діагнози, призначають лікування та надають гуманітарні ліки. 

Важливо частиною роботи також є навчання пацієнтів самодопомозі, майже кожна друга консультація також включає в себе психологічну допомогу. Медичні сестри проводять ЕКГ, виконують аналіз капілярної крові на рівень цукру, вимірюють життєві показники. Члени мобільних команд також фіксують деяку інформацію з проведених консультацій з метою визначити потреби населення більш детально та створити наглядну статистику. 

Таким чином,  оцінивши хвороби та скарги місцевих жителів  більш детально, координатори проєкту прийняли рішення додати до команд лікарів ультразвукової діагностики. 

Побачивши, що в деяких населених пунктах досі є діти, медична сестра Анна, проявила ініціативу та потурбувалася про смаколики юним пацієнтам.

Робота мобільних медичних бригад на Херсонщині є складною, але результативною. Тому працюємо далі, адже наша справа важлива! 

Проєкт: «Забезпечення доступності первинної медичної допомоги, з акцентом на подолання тягаря НІЗ, в Україні через мобільні медичні пункти в Херсонській області»

 реалізується ГО «Академія Сімейної Медицини України» спільно з бюро ВООЗ в Україні