10 жовтня відзначається як Всесвітній День психічного здоров’я

Згідно з рішенням Всесвітньої Федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health), 10 жовтня відзначається як Всесвітній День психічного здоров’я. Цей день спрямований на підвищення уваги до питань психічного здоров’я, боротьби зі стигмою та популяризації здорового способу життя для всіх.

Для команди мобільних медичних бригад Херссонщини цей день є дуже важливим, адже медичні працівники не лише займаються лікуванням соматичних хвороб, а й надають первинну психологічну допомогу.

Психологічна допомога населенню на деокупованих територіях має важливе значення для відновлення психічного здоров’я та соціальної стабільності. Конфлікти, окупація та військова агресія залишають глибокі психологічні сліди на мешканцях таких територій. На перший погляд може здатися, що фізичні руйнування та матеріальні втрати є головними проблемами, але психологічні проблеми можуть бути так само руйнівними для українців.

Метою лікарів є надати людям інструменти для самодопомоги, за потреби призначити медикаментозну терапію та дати людям розуміння та віру, що вони потрібні, що поруч з ними є ті, хто готовий допомогти. 

Бюро ВООЗ в Україні через діяльність мобільних медичних команд АСМУ забезпечило доступ населення до таких груп препаратів як антидепресанти, протиепілептичні препарати та інші життєво важливі ліки. 

Проєкт: «Забезпечення доступності первинної медичної допомоги, з акцентом на подолання тягаря НІЗ, в Україні через мобільні медичні пункти в Херсонській області»  реалізується ГО «Академія Сімейної Медицини України» спільно з бюро ВООЗ в Україні.