Інтерв’ю з радницею GIZ Вікторією Василенко щодо проєкту “Посилення системи громадського здоров‘я в контексті протидії інфекційним хворобам в громадах”

 
❓ Які пріоритети GIZ для проєкту “Посилення системи громадського здоров’я в контексті протидії інфекційним хворобам в громадах”?
 
✅ Ті, які прописані в контракті)) Якщо коротко:
– впровадження нових, більш якісних підходів у поводженні з біологічними речовинами та вакцинами на рівні громад (зберігання і транспортування);
– підвищення компетенцій медиків у темах біобезпеки та кризових комунікацій, а також покращення їхніх знань в темі вакцинації та імунізації;
– ми підтримуємо підхід навчання тренерів в регіонах цим темам, а далі регіональні тренери будуть навчати медичний персонал в громадах. Таким чином в регіонах будуть освічені кваліфіковані спеціалісти, які зможуть охопити тренінгами більшу кількість ЗОЗ на місцевому рівні. Ці тренери стануть частиною команди АСМУ, яка посилить тренерський потенціал організації на місцях.
 
❓ Чому GIZ підтримує ГО “Академія сімейної медицини України”?
✅ Співпраця між Deutsche Gesellschaft fuer Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та ГО “Академія Сімейної Медицини України” є пріоритетною для створення і реалізації соціально важливих проєктів медичного напрямку для громад Сходу України, зокрема, актуальних під час пандемії COVID-19. Наприклад, завдяки партнерству з АСМУ, експертами ВООЗ, Центром громадського здоров’я МОЗ України і завдяки нашій підтримці були розроблені опитувальники для оцінки “холодового ланцюга” і підходи визначення потреб медичних працівників для покращення медичних послуг і сервісу в контексті інфекційного контролю. Зараз ця робота продовжується.
Академія сімейної медицини України є потужною спільнотою, яка розвиває важливі компетенції сімейних лікарів та медсестер, що своєю чергою покращує рівень та якість медичної допомоги пацієнтам. АСМУ поступово стає потужною організацією як спільнота, від цього виграють не тільки члени організації, але і пацієнти. Пацієнтоцентрований підхід і покращення життя громадян та якості публічних послуг є важливим завданням нашого проєкту.
 
Ірина Волошина, керівниця проєкту, представниця правління АСМУ:
 
❓ Які результати співпраці Академії сімейної медицини України з GIZ?
✅ Нашій професійній організації пощастило мати таких партнерів як GIZ, оскільки вже другий рік поспіль ми плануємо і реалізуємо надважливі медичні проєкти, спрямовані на подолання наслідків пандемії COVID-19 в Східних областях України. Зокрема створення опитувальника і аудити “холодового ланцюга” в шести пілотних громадах Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей. Це дозволило представникам GIZ зрозуміти реальні потреби медичних установ громад і оновити холодильне обладнання для транспортування і зберігання вакцин та імунобіологічних препаратів.
 
❓ Чому АСМУ був потрібен тренінг з фандрейзингу?
✅ Оскільки представники Академії сімейної медицини України є ініціативними і мають стратегічне мислення щодо розвитку медичної допомоги у своїх регіонах, нам важливо вміти формулювати свої ідеї в проєкти, шукати фінансування та інші форми підтримки для досягнення мети.
На жаль, в нашому суспільстві стало панує стигма “жебрака” в медицині, коли медик має надавати допомогу і ділитись знаннями безплатно, що породжує низьку якість медичної освіти та допомоги. Не менш актуальним питанням залишається проблема збору коштів та благодійної допомоги лікарням або конкретним людям на лікування.
Саме тому нам вкрай необхідним була організація та проведення тренінгу з фандрайзингу за участі представників АСМУ, оскільки фахівчиня з цього напрямку – Ірина Немирович поділилась цінними знаннями і допомогла створити підґрунтя для планування майбутніх проєктів, зокрема репозиторію, сайту АСМУ, освітніх подій тощо.
 


ℹ️
Про ГО “Академія сімейної медицини України”
Створена у квітні 2018 року, Академія сімейної медицини України (АСМУ) об’єднує сьогодні понад 800 членів – лікарів-практиків, інших фахівців, які прагнуть професійно розвивати сімейну медицину в Україні за найвищими стандартами заради здоров’я усіх українців.
 
 
АСМУ сприяє професійному розвитку фахівців первинної ланки медичної допомоги через освіту, проведення досліджень; підтримує своїх членів у вирішенні питань, що впливають на їхню щоденну практику. Важливим аспектом своєї діяльності Академія вважає підвищення довіри до сімейної медицини, посилення її престижу серед молодих і майбутніх фахівців. АСМУ долучається до формування нормативно-правової бази, керівних принципів і стандартів ПМД, які покликані забезпечувати високоякісну медичну допомогу українцям.
Ключовими цінностями Академії є відкритість та прозорість діяльності, дотримання принципів доказової медицини; відсутність співпраці з організаціями, що містить конфлікт інтересів.
АСМУ прагне створювати професійну, свідому спільноту лікарів і лікарок ПМД, медичних сестер і медичних братів, які прагнуть розбудовувати сімейну медицину, інтегруватися у міжнародну спільноту фахівців, які дотримуються сучасних стандартів медичної допомоги.