Одна з наших мобільних медичних бригад зустрілася з командою Всесвітньої організації охорони здоров’я

Одна з наших мобільних медичних бригад зустрілася з командою Всесвітньої організації охорони здоров’я. Місія ВООЗ побувала у Черкаській області, у селі Райгород на виїзді з лікарем та координатором проекту в регіоні Вячеславом Міроновим. Представники ВООЗ познайомилися з медиками, які надають первинну допомогу мешканцям віддалених сіл області у межах проекту АСМУ та бюро ВООЗ в Україні. На зустрічі був і голова Михайлівської громади Тарас Плужник, що ще раз підкреслює важливість проекту для ОТГ.

Місія побувала безпосередньо на виїзному прийомі. Побачили, як відбуваються обстеження та консультації пацієнтів. Але найголовніше – змогли з ними поспілкуватися. Люди висловлювали вдячність медикам та говорили про важливість проекту мобільних пунктів первинної медичної допомоги. Це не аби як здивувало гостей громади. У словах наших пацієнтів відчувалася щирість та вдячність.

У багатьох селах немає сімейних лікарів, але там проживають люди з малобільних груп, часто вони ще й похилого віку. Іноді є проблеми із транспортом. Тому доступ до медичної допомоги ускладнений. Мобільні бригади первинної медичної допомоги – чи не єдина можливість доступних послуг для мешканців таких населених пунктів.

Неймовірно важливо чути від пацієнтів оцінку нашої справи. Адже головна наша мета – покращити доступ та якість медичної допомоги та зберегти здоров’я населення. Вдячні WHOUkraine за підтримку проекту та можливості, які вони надають.
Мобільні пункти первинної медичної допомоги діють в рамках проєкту «Забезпечення доступності послуг первинної медичної допомоги в гуманітарних екстрених ситуаціях, як відповідь для подолання тягаря НІЗ через організацію роботи мобільних медичних команд в Україні» за ініціативи Академії сімейної медицини України та за підтримки бюро ВООЗ в Україні.