Лікарі мобільних бригад первинної допомоги зможуть обстежувати роботу серця на виїзних прийомах.

Лікарі мобільних бригад первинної допомоги зможуть обстежувати роботу серця на виїзних прийомах.

Наші мобільні бригади первинної медичної допомоги отримали нові кардіографи від Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Апарати вже є у команд Сумської , Запорізької та Херсонської області, зовсім скоро їх отримають й інші мобільні пункти.

Відтепер медики зможуть робити обстеження серця, виявляти порушення у його роботі. Завдяки новим кардіографам пацієнти отримають первинну діагностику та консультацію щодо проблем серцево-судинної системи.

В Україні серцево-судинні захворювання є одними з найпоширеніших. Вчасна діагностика допомагає виявити проблеми та почати необхідне лікування.

Команди мобільних пунктів первинної медичної допомоги виїздять до віддалених сіл, де ускладнений доступ до первинної медичної допомоги. Здебільшого це деокуповані громади або ті, які знаходяться під постійними обстрілами росіян. Люди, що залишилися жити у таких селах не завжди можуть виїхати до поліклінік.

Через безпекову ситуацію є проблеми з транспортом, немає аптек, а отже – і можливості поповнювати запас базових препаратів.

Лікарі, які працюють у проекті мобільних пунктів первинної допомоги АСМУ та ВООЗ, приїздять у такі населені пункти, обстежують та консультують пацієнтів на місці, допомагають з ліками, а тепер ще й зможуть зробити електрокардіограми.

Медичне обладнання надано в рамках проєкту «Забезпечення доступності послуг первинної медичної допомоги в гуманітарних екстрених ситуаціях, як відповідь для подолання тягаря НІЗ через організацію роботи мобільних медичних команд в Україні» за ініціативи АСМУ та при підтримці бюро ВООЗ в Україні.