Для чого, а головне – для кого, існують мобільні медичні бригади Академії Сімейної Медицини України на Херсонщині?

Для чого, а головне – для кого, існують мобільні медичні бригади Академії Сімейної Медицини України на Херсонщині?

Правий берег Херсонщини знаходився в окупації 9 місяців, багато населених пунктів були затопленими після підриву Каховської ГЕС московськими терористами, а тепер міста та села страждають від щоденних безперервних обстрілів з тимчасово окупованого лівого берега усією наявною зброєю  ворогів. 

Окупанти обікрали місцеві медичні заклади, переважну більшість ще й зруйнували. У багатьох херсонців відсутній доступ до аптек та медичних закладів.

За таких обставин місцеві мешканці, які мали змогу, покинули рідні домівки та виїхали з-під обстрілів. Але таку можливість мають далеко не всі. Багато людей залишається вдома попри все, і так само як і кожен українець потребують якісної медичної допомоги.

Саме в боротьбі за право кожної людини на медичну допомогу і були створені медичні мобільні бригади. 

Команди регулярно приїжджають в населені пункти, де є потреба в лікарях. Проводять комплексні огляди, діагностують захворювання, створюють план лікування, проводять профілактичні консультації, роздають гуманітарні ліки. Також лікарі-консультанти вислуховують потреби місцевих жителів, шукають шляхи допомоги.

Отже, відповідь на першочергове запитання: мобільні медичні бригади лікарів існують для українців, які мають право на якісну медичну допомогу навіть в період повномасштабної війни.

Проєкт: «Забезпечення доступності первинної медичної допомоги, з акцентом на подолання тягаря НІЗ, в Україні через мобільні медичні пункти в Херсонській області»  реалізується ГО «Академія Сімейної Медицини України» спільно з бюро ВООЗ в Україні