Те, що нас питають люди. Чи вакцинація від раку шийки матки викликає безпліддя?

Все почалось із статті, опублікованій в журналі British Medical Journal (BMJ) в 2010-му році після проведення великого дослідження із залученням  26 130 жінок, яке називалось  “PApilloma TRIal against Cancer In young Adults” (PATRICIA). Ось посилання https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2831171/

У висновках до цієї статті написано наступне:  “Не було знайдено доказів зв’язку між вакцинацією та ризиком невиношування. Незважаючи на таке заключення,в статті було описано, що через 90 днів після вакцинації у жінок, які завагітніли одноразова рання втрата вагітності відбувалась в 14,7% випадків, а в тих, які не вакцинувались – в 9,1%. Було пораховано, що цей результат теж не є статистично достовірним, але автори вказали на можливий негативний ефект вакцини на перебіг вагітності лише в межах 90 днів після вакцинації.

Незважаючи на відсутність статистичної достовірності, але незначно збільшений ризик, для того, щоб остаточно переконатись в безпечності вакцини було проведено додаткове дослідження. В ньому взяли участь 10302 жінки. Ось посилання: http://www.bmj.com/content/351/bmj.h4358

В ньому остаточно доведено, що ніякого зв’язку між вакцинацією і невиношуванням вагітності в перші 90 днів після вакцинації ВЗАГАЛІ НЕМАЄ.

Проте є значний позитивний зв’язок між вакцинацією та зменшенням зараження вірусом папіломи людини, який призводить до розвитку раку шийки матки, від якого, у свою чергу гинуть мільйони жінок.

На 64% знизився ризик ВПЛ інфекції у дівчат 14-19 років, на 47% – ризик цервікального “передраку”.