Розширення спектру послуг ПМСД та зміцнення потенціалу професійної медичної організації закладів ПМСД

Нові знання для медиків. ГО АСМУ спільно з USAID Ukraine – USAID Україна завершили один з етапів проєкту – розширення спектру послуг ПМСД та зміцнення потенціалу професійної медичної організації закладів ПМСД. Упродовж березня-квітня експерти здійснювали робочі візити до своїх колег-медиків в Київську, Житомирську та Чернігівську області.

Мета проєкту – обмін досвідом, доступність відпрацьованих процесів та механізмів у медичних закладів, розвиток та відповідальність.

Досвід лікарів під час перевірок медичних закладів залежав від конкретних обставин. Відтак в першу чергу бралась до уваги ситуація воєнного стану, зокрема в Чернігівській області, на прикордонних територіях. Адже робота під постійними обстрілами ускладнює робочий процес та потребує швидкої реакції.

Що стосується професійної діяльності, то тут експерти зовнішньої оцінки проводили, так звану, експертизу медичного обладнання, оцінювали надання медичних послуг, виявляли проблемні питання, що потребують уваги та внесення змін, а також обмірковували над покращенням надання медичної допомоги.

Для України поки що це пілотний проєкт, для лікарів – новий досвід з обміну знань. Тож, сподіваємось, що у майбутньому заклади охорони здоров’я матимуть можливість отримати оцінку своєї роботи зовні за принципом рівний рівному. Адже якість важливіша за кількість.