Допомагати – наша місія

Мобільні медичні команди, які працюють з ініціативи ГО «Академії Сімейної Медицини України» за сприяння бюро ВООЗ в Україні, продовжують допомагати українцям у віддалених населених пунктах п´яти областей:  Сумській, Чернігівській, Черкаській, Запорізькій та Харківській. 

На Харківщині, у селі Яковлівка, наші медичні працівники бувають кілька разів на місяць. Щойно староста села повідомляє мешканців населеного пункта, як відразу вишикується черга. Проте, не так багато люду там і живе. Адже після постійних ворожих авіанальотів від села майже нічого не залишилось. 

Селище Яковлівка розташоване за 30 кілометрів від Харкова, до війни в цьому населеному пункті проживало близько 600 осіб. У ніч на 3 березня 2022 року російські війська завдали по ньому потужного удару з неба, у результаті бомбардування з 45 будинків 21 зруйнований повністю. На щастя, Валентині Верстовій пощастило, будинок вцілів, щоправда дах і вікна були пошкоджені. 

«У перші дні війни, мої діти та онуки евакуювалися. А ми з чоловіком вирішили, що вдома найкраще, тож у розбитій, холодній хаті залишились навесні. Було ще зимно, чоловік не захотів чекати на тепло і вирішив полагодити дах самостійно. Дещо підлатав, але трапилось горе, нещасний випадок. Тільки уявіть: він вижив після страшенного бомбардування, але розбився вдома на даху»,пригадує із сльозами на очах пані Валентина. 

Після тяжкої трагедії в жінки значно погіршився її стан здоров’я. На тлі  постійних стресів, загострились хронічні хвороби: гіпертонія, кардіологія та дають знати про себе суглоби. Але окрім цього, Валентина не менше потребує і психологічної підтримки. 

«Коли я знаю, що приїжджають до нас у село медики, я збираюсь, як на свято. І смаколиками пригощу їх, і на прийом прийду, а коли кепсько почуваюся, то прошу, щоб приїхали провідали. А ще й поговорити можна. Завжди вислухають, підтримають і пораду свою корисну нададуть.»,запевняє Валентина Верстова. 

Люди дійсно вже втомилися від війни,  а постійне очікування хороших новин, призводить тільки до хронічного стресу. Тож, мобільні медичні команди ГО Академії Сімейної Медицни України, які надають підтримку за сприяння бюро ВООЗ в Україні, нині не тільки допомагають медичними консультаціями, діагностиками та безоплатними ліками, а й добрим словом, психологічною підтримкою. Наші лікарі мотивують, надихають людей та не залишають один на один із своїми проблемами.