І ось минає доба комунальних установ – негнучких та шаблонних форм господарювання, зокрема на рівні первинної медичної допомоги (далі - ПМД). На зміну їм приходить комунальні некомерційні підприємства (КНП).

Але до часу укладання договору з Національною службою здоров’я України (далі - НСЗУ) та переходу на нову систему фінансування (фінансування через банк за господарським кодексом) доводиться працювати з бюджетними коштами через казну, змінивши роль з розпорядника бюджетних коштів на отримувача, але суттєво майже нічого не змінюється, оскільки у таких умовах фінансування КНП працює й далі за бюджетним кодексом та підпадає у своїй діяльності під ті ж обмеження, що й установа.

Хто не чув про центр первинної медико-санітарної допомоги в місті Балта?

Якщо ви дійсно відноситесь до цієї категорії людей, тоді ця стаття – для вас. Якщо чули, то теж прочитайте одним оком, тому що це – якась фантастика, яку вартує повторювати в кожному місті і селі України.

У більшості випадків керівники закладів охорони здоров’я (далі ЗОЗ) ставлять кому після слова не можна. Про що ж це я?

Мова йде про те, чи виконувати накази міністерства охорони здоров’я (далі МОЗ) чи все ж таки потрібно чекати на ієрархічний ланцюг наказів від департаментів, відділів і лише потім «до роботи» у закладі.

Хто не в курсі медичної реформи, то ця серія статей, швидше за все, не для них! :-)

Отже, однією із умов переходу на нову систему фінансування закладу охорони здоров’я (далі - ЗОЗ) – це реорганізація із установи у підприємство (зміна форми господарювання), тобто автономізація (детальна інформація тут: http://www.healthreform.in.ua).

Цей процес непростий, але потрібний.