Нещодавно розпочався 2-й етап освітньої ініціативи для медиків громад Сходу України, яку АСМУ реалізує за підтримки GIZ: Perspectives for Eastern Ukraine. Першою громадою, де провела навчання регіональна тренерка АСМУ Oleksandra Sheludiak, стала Чернігівська громада Запорізької області.
 
Медпрацівники громади та представники адміністрації відвідали серію онлайн та офлайн тренінгів з імунопрофілактики, біобезпеки і кризових комунікацій. Учасники, які відвідали усі тренінги, отримали сертифікат на 15 балів БПР, а також — відповіді на важливі питання:
 
📌 Які є найпоширеніші міфи про вакцинацію та як спілкуватися з тими, хто в них вірить або сумнівається?
📌 Як правильно проаналізувати ризики, як працює дезінформація та як управляти конфліктами і успішно боротися з агресією.
📌 Що таке біобезпека, як запровадити інфекційний контроль та СОП і правильно поводитися з медичними відходами?
 
Олександра Шелудяк, регіональна тренерка АСМУ: “Тренінги дозволяють доступно пояснити складні нюанси нормативної бази, визначити та розв’язати важливі проблеми, з якими лікар може зіткнутися в ході взаємодії з пацієнтами і громадою. Як регіональний тренер я також бачу цінність і в тому, що ми стаємо більш відкритими один одному, знаходимо нові точки дотику та комунікації — як колеги та свідомі громадяни своєї країни. Зміни потрібні і я рада бути частиною цих змін. Вдячна керівництву Чернігівської ОТГ за професіоналізм, контактність та прихильність до своєї справи.”
 
А ось, що кажуть про тренінги їх учасники:
 
❤️ “Прийшла на тренінг для саморозвитку. Було дуже цікаво, як онлайн і дуже сподобалась зустріч офлайн. Сьогодні я отримала відповіді відносно вакцинації, які дійсно потрібно надати пацієнту правильно” (Юлія Радюк)
 
❤️ “Було дуже цікаво, вже використовую у своїй роботі, дізналася багато нового і корисного” (Тетяна Хулапа)
 
❤️ “Дякую, все доступно, зрозуміло і актуально. Хотілося б поспілкуватися ще” (Тетяна Машировська)
 
❤️ “Мені, як працівнику немедичної сфери, взагалі все супер сподобалося. Комунікації — вони, що у медицині, що у раді — кризові. І базові підходи до їх вирішення, мабуть, є типовими. Тому мені було дуже корисно прослухати тренінг і взагалі програма просто супер” (Людмила Веремій)
 
Тетяна Богдан, директорка Чернігівського ЦПМСД:
 
“У громад на сільських територіях не так багато можливостей для підвищення кваліфікації середнього медичного персоналу. Але ж його фаховість є надважливою — бо від неї залежить якість обслуговування пацієнтів та довіра до медичного закладу. Також, наші працівники відповідають за проведення щеплень — і від того, наскільки вірно вони діють, залежить загальна безпека населення.
Ми вже почали використовувати знання, набуті під час навчання з біобезпеки. Плануємо внести зміні в стандартні операційні процедури (СОП) в частині використання ЗІЗ та поводження з медичними відходами. Значно полегшило спілкування з пацієнтами застосування принципів кризової комунікації.
Окрема подяка GiZ — давньому партнеру нашої громади. Торік наш Центр ПМСД брав участь у проєкті з інфекційного контролю із забезпечення дотримання холодового ланцюга. Ми отримали холодове обладнання для якісного збереження і перевезення вакцин. І завдяки цьому зараз у нас один із найвищих відсотків рівня вакцинації від коронавірусу серед громад Запорізької області — майже 40% населення охоплено щепленням. Крім того, за участі GIZ отримано три кисневих концентратори, завдяки яким надається медична допомога киснезалежним пацієнтам, які лікуються амбулаторно”.
 
⚠️ Тренінги було проведено з дотриманням вимог епідбезпеки. Усі учасники пройшли повний курс вакцинації від COVID-19.
 
ℹ️ “Посилення системи громадського здоров’я в контексті протидії інфекційним хворобам в громадах” — масштабна освітня ініціатива, яку АСМУ реалізує у громадах Запорізької, Харківської та Дніпропетровської областей за підтримки GIZ: Perspectives for Eastern Ukraine у рамках проєкту “Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України”.
 
На 1-му етапі було відібрано найвмотивованіших медпрацівників, які пройшли фахову підготовку у провідних міжнародних експертів як регіональні тренери АСМУ. На 2-му етапі тренери АСМУ проводять у громадах освітні заходи, щоби підвищити знання в питаннях імунопрофілактики та інфекційного контролю як стратегічно важливих механізмів протидії наслідкам пандемії COVID-19.