Автор: Анастасія Ходан

 Інфекційні захворювання під час вагітності є важливим чинником ризику виникнення різноманітних ускладнень, у тому числі затримки внутрішньоутробного розвитку, вроджених аномалій плода, внутрішньоутробної загибелі плода чи малюкової смертності.

Складність також полягає у тому, що як  і саме захворювання , так і препарати для його лікування можуть зашкодити майбутній мамі чи дитині. Тому інфекційні захворювання у вагітних легше попередити, ніж лікувати.

Протягом останніх десятиліть докази про користь  грудного вигодовування значно зросли. Тепер ВООЗ може з повною впевненістю сказати, що грудне вигодовування знижує дитячу смертність і має переваги для здоров'я матері та дитини, які мають довготермінові ефекти. Якщо грудне вигодовування збільшити  до загальнолюдських рівнів, щороку буде врятовано близько 820 000 дітей (1). В усьому світі лише 40% дітей у віці до 6 місяців отримують  виключно грудне вигодовування.

Розглянемо 10 основних та найважливіших принципів грудного вигодовування згідно рекомендацій ВООЗ.

Вакциною від вірусу папіломи людини (ВПЛ) вакцинуються мільйони дівчаток і жінок у багатьох розвинутих країнах світу, вона рятує життя тисячам та сотням тисяч людей і це ми, як сімейні лікарі, дуже добре розуміємо, проте коли ми рекомендуємо нашим людям провести вакцинацію від ВПЛ, то часто отримуємо запитання: «Я чув (чула), що ця вацина викликає безпліддя»

Отже, чи це правда? Давайте разом розбиратись. З чого почався цей міф?