В рамках онлайн-курсу «Медична допомога в період пандемії COVID-19»

Подружжя сімейних лікарів займається національним тренерством у MhGAP та входить до складу правління Академія Сімейної Медицини України/ Academy of Family Medicine of Ukraine. Ігор та Анастасія мають багатий досвід роботи у сфері сімейної медицини, тому зможуть детально пояснити як правильно консультувати пацієнтів з панічними атаками в період пандемії.

В рамках онлайн-курсу «Медична допомога в період пандемії COVID-19»
Євген Мешко - головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Мукачева, член правління Академії Сімейної Медицини України розповість:

Автор: Анастасія Ходан

 Інфекційні захворювання під час вагітності є важливим чинником ризику виникнення різноманітних ускладнень, у тому числі затримки внутрішньоутробного розвитку, вроджених аномалій плода, внутрішньоутробної загибелі плода чи малюкової смертності.

Складність також полягає у тому, що як  і саме захворювання , так і препарати для його лікування можуть зашкодити майбутній мамі чи дитині. Тому інфекційні захворювання у вагітних легше попередити, ніж лікувати.

В рамках онлайн-курсу «Медична допомога в період пандемії COVID-19»
Вадим Миколайович Вус - сімейний лікар, позаштатний експерт МОЗ та член Академії Сімейної Медицини України розповість:

Протягом останніх десятиліть докази про користь  грудного вигодовування значно зросли. Тепер ВООЗ може з повною впевненістю сказати, що грудне вигодовування знижує дитячу смертність і має переваги для здоров'я матері та дитини, які мають довготермінові ефекти. Якщо грудне вигодовування збільшити  до загальнолюдських рівнів, щороку буде врятовано близько 820 000 дітей (1). В усьому світі лише 40% дітей у віці до 6 місяців отримують  виключно грудне вигодовування.

Розглянемо 10 основних та найважливіших принципів грудного вигодовування згідно рекомендацій ВООЗ.

В світі живуть понад 347 мільйонів людей з діабетом, в Україні налічується близько 1,3 млн.  Восени та взимку  люди з діабетом мають підвищений ризик захворіти на грип та його ускладнення. Для профілактики грипу Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та міжнародні настанови рекомендують щорічно проводити вакцинацію хворих на діабет проти грипу та пневмококової інфекції. В США і ЄС рівень охоплення людей з діабетом від грипу і пневмококової інфекції складає понад 60%, в Україні – офіційних даних немає, за неофіційною статистикою - менше 1%.