Це був далекий 2012 рік. Саме далекий, бо дуже багато змінилось за останні 6 років і навіть страшно уявити – як у них там зараз, якщо вже тоді було так. Тоді я мріяв бути хірургом або гінекологом та із нерозумінням дивився на колег терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів, бо система постійно підказувала «будеш лікарем первинки – помреш смертю хоробрих і забутих або житимеш на сухарях».

Давайте продовжимо нашу щотижневу подорож по медичних системах деяких країн світу. Попередню історію можна прочитати ось тут

В березні 2017 року я, сімейний лікар із смт. Краковець, Львівської області, мав за честь прийняти участь у з’їзді сімейних лікарів Нідерландів, який відбувається щороку та більше подібний на дуже крутий рок-концерт із ведучими, конкурсами та просто фантастичними навчальними модулями. Також, кілька днів вдалось бути присутнім на прийомі, разом із своїм колегою, за що я йому дуже вдячний. Отже, заварюйте чай, беріть бутерброд із сиром, сідайте зручніше, сьогодні ми подорожуватимемо медициною Нідерландів.

Поїхали!

Більше місяця пройшло після того як троє сільських сімейних лікарів потрапили на конференцію Emergency Medicine for Rural Doctors в Канаду. Ми пройшли перший відбір із 60 резюме лікарів і їх мотиваційних листів. Наступний етап був складніше, Скайп-співбесіда англійською з керівниками програми. Збір документів, візовий центр та підготовка до канадських морозів була настільки напруженою, що я сподівався відпочити лиш в літаку. Але бачення колег було таке близьке до мого (розвиток сільської медицини, навчання і волонтерство), що ми проговорили всю дорогу туди й назад.

В 2017 році я, сімейний лікар із смт. Краковець, Львівської області, завдяки своїм колегам із KOHOM, потрапив на конгрес сімейних лікарів у Хорватію. До того я був ще у кількох країнах, та і після того – теж, але про все поступово, окремими статтями. Одним словом, заваріть собі чаю, візьміть бутерброд із сиром, сідайте зручніше, бо сьогодні ми подорожуватимемо медициною Хорватії.

Поїхали!